A e Dini se – Cila eshte Makina me e Shtrenjte ne Bote?

Makinat jane dashuri per shume njerez, por ata qe shijojne me fanatizem makinat e tyre jane koleksionistet elite. Sipas CNBC makina me e shtrenjte ne bote eshte nje Ferrari GTO e vitit 1963 dhe eshte shitur per $70 milione para disa muajsh tek nje nga koleksionistet me te famshem te makinave Ferrari ne bote. Makina eshte pjese e nje koleksioni prej gjithsej 36 makina te prodhuara. Eshte me ngjyre argjendi dhe te verdhe dhe nuk eshte perplasur asnjehere me pare.

Ekspertet e Ferrarit thone se padyshim do kemi rekorde te tjera shitjesh ne vitet e ardhshme dhe shprehen optimiste se makinat Ferrari do arrijne edhe vleren marramendese prej $100 milione. Do presim e do shohim, deri atehere vazhdoni te shijoni foton e kesaj makine mahnitese dhe te enderroni -:)

Nese njihni te tjere njerez qe do do donin ta dinin kete rekord, ju lutem pelqejeni dhe ndajeni kete artikull me ta dhe miqte tuaj ne rrjetet sociale.

Mos harroni të na ndiqni në mediat sociale:
Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.