Peshk i Pjekur Taze – Recete per Femije

Po e shkruaj sot kete recete, pasi kam marre shume pyetje neper grupet e nenave per te. Vajza ime e preferon shume peshkun e pjekur dhe meqe une e konsideroj kete nje histori suksesi mendova te ndaj sot menyren e pergatitjes se peshkut per te. Eshte shume e thjeshte dhe shpresoj qe t’iu vij sadopak ne ndihme nenave per t’i shtuar edhe kete gatim ne dieten e bebeve te tyre. Ja ku po filloj me receten:

Perberesit:

1 peshk 150 – 250 gr

vaj ulliri

kripe

Pergatitja:

Ime bije preferon pergjithesisht peshqit me tul, ato qe perdoren per supera: merlucin dhe peshkun gjel. Kujdes! Ushqimet qe perdorim per femijet duhet te jene te fresketa, ndaj merrni gjithnje peshk te fresket. Pastrojme peshkun nga luspat, organet e brendshme, krahet dhe bishtin. E lajme mire peshkun duke i hequr te gjitha cipat qe ka ne bark dhe ne koke. Une e pastroj peshkun plotesisht, sidomos pjesen e kokes (ia heq flegrat dhe pjeset e tjera qe mund te largohen pa e prishur formen e peshkut), pasi ia jap goces edhe lengun e peshkut qe del nga pjekja. Receta e sotme eshte me merluc.

Per pjekjen e peshkut une perdor nje tave te vogel ovale. E presim peshkun ne mes per t’a nxene tava. I shtojme paksa kripe dhe e lyej me vaj ulliri.

Place the fish in the pan, add very little salt and olive oil.
Cut cleaned cod in half, place it in the pan and add olive oil and very little salt.

E mbulojme taven me leter alumini qe peshku te mbetet i bute.

Cover the pan with aluminium foil.
Cover the pan with aluminium foil for the fish to come out soft.

E fusim ne sobe te para-ngrohur me 200 grade per 30 minuta. Eshte shume e rendesishme qe te mos tejkalohet as temperatura, as koha e pjekjes, pasi peshku e humbet shijen dhe lehtesine per t’u konsumuar nga femije te vegjel. E nxjerrim taven dhe e provojme peshkun me mollezat e gishtit dhe nese eshte i bute, eshte gati.

Take out the baked cod.
Put the pan in pre-heated oven at 200 for 30 minutes. Make sure to respect timing and temperature correctly.

Marrim tasin ku do sherbehet peshku dhe fillimisht derdhim lengun e peshkut te dale nga pjekja.

Pour the liquid of the fish in the bowl.
Pour the fish liquid in the bowl first.

Pastaj, fillojme qerimin e peshkut duke hequr: lekuren e peshkut, halat dhe skeletin. Femijes i sherbehet vetem pjesa e tulit (filetos) se merlucit.

Baked Cod ready to eat for your baby
Separate the cod fillet and put it in the bowl. Make sure to remove all fish needles and skin too.

Ime bije e ha peshkun me pak buke dhe e shoqeron me perime te ziera, uje dhe lengje frutash. Ju befte mire bebusheve tuaj!

Steamed Vegetables
Serve the baked cod with steamed vegetables.

Nese ju pelqen kjo recete dhe mendoni se mund te ndihmoje edhe prinder te tjere, lutemi Pelqejeni dhe Ndajeni me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne mediat sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn.

4 thoughts

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.