Pilaf me te Brendshme Vici/Qingji

Receta e sotshme eshte shume e thjeshte dhe shume e shijshme. Ne shtepine tone pelqehen shume te brendshmet e vicit dhe qingjit, ndaj une perpiqem t’i gatuaj ne menyra te ndryshme per te shmangur gatimin vetem te skuqura. Djali im i vogel i pelqen ne vecanti te gatuara me pilaf, ndaj une vendosa ta ndaj kete recete sot me ju. Pa humbur kohe po filloj me receten:

Perberesit: / Ingredients:

  • 500 gr. te brendshme vici, sot une perdora gjakezat apo gjendra sic i quajne ne disa zona
  • 2 gota uji oriz te bardhe
  • 2 luge supe gjalpe
  • Kripe, piper, vaj ulliri.
Ingredients for Rice with Calf’s/Lamb’s Interiors recipe

Pergatitja: / Preparation:

Fillimisht pergatisim pilafin e thjeshte. Shkrijme gjalpin ne tigan dhe shtojme orizin e bardhe te pastruar. E skuqim mire orizin me gjalpin qe orizi te dal me i shijshem.

Firstly, prepare the White Rice. Melt unsalted butter in the pan and fry the white rice until starts to change color.

Me pas shtojme te orizi i skuqur uje te nxehte ne raportin 1:2 me orizin, ne rastin tone do shtojme 4 gota uje te nxehte me pak kripe. E veme te ziejne ne zjarr mesatar te mbuluar me kapak per rreth 30 minuta. Kur pilafi te filloje te kercase paksa nga poshte e heqim nga zjarri dhe e leme menjeane.

Add to the fried rice hot salted water in the ration 1:2, for this recipe 2 water cups of rice with 4 water cups with hot salted water. Cover the pan and let the rice simmer in moderate heat for about 30 min. it is ready when you hear the pan little cracklings. Remove from heat and leave it apart.

Per receten e sotme kemi perdorur gjakeza apo gjendra sic i thone ne disa krahina, pasi im bir i pelqen shume. Te njejten menyre do te ndiqni edhe nese do perdorni veshka, zemra apo melci. Pasi i lajme gjakezat (te brendshmet), i presim ne kubike mesatare. Nxehim vajin e ullirit ne tigan dhe i skuqim mire te brendshmet.

Wash well calf’s or lamb’s interiors and chop them into medium cubicals. Heat the olive oil in a frying-pan and add the interiors there. Fry them well.

I shtojme uje te ftohte tiganit derisa te mbulohen te brendshmet, e rregullojme perberjen me kripe e piper dhe i leme te zihen mire. Nese nuk arrijne te zihen me kaq uje, i shtojme serish uje, por gjithnje ne sasi te vogla qe ta kontrollojme sasine e lengut ne tigan, qe ne fund te mos kete me shume se sa duket ne foto.

Cover the fried interiors with cold water. Add salt and pepper and leave it in moderate heat until fully cooked. Add additional water bit-by-bit, if needed. Make sure to have this much liquid in the pan at the end of the process.

Per kete faze te fundit te recetes mund te perdoren dy menyra: me tave ne furre ose ne tigan. Mua me pelqen me shume perpunimi ne tave, pasi pilafi del me krokant. Ne kete rast e shtrojme pilafin e bardhe ne nje tave qelqi dhe i shtojme siper te brendshme e pergatitura. I perziejme mire dhe e fusim taven ne furre me 200 grade per 15 min, ose derisa te filloje te zere kore pjesa e siperme. Gjithsesi, per nje perpunim me te shpejte, shtojme pilafin e bardhe tek tigani ku jane pergatitur te bredshmet dhe i perziejme mire. I veme kapakun, e leme ne zjarr mesatar edhe 5 minuta dhe pilafi me te brendshme eshte gati.

The last phase of preparation could be done either in oven or in the frying pan.
In oven: place the white rise in a pie-pan, add on top the prepared interiors and mix well. Bake it for 15 minutes in pre-heated oven with 200.
In fry-pan: Add the white rise at the pan of interiors and mix well. Cover the pan and leave it in moderate heat from 5 minutes more. Remove from heat and the rise with interiors is ready
.

Sherbejani femijeve tuaj te zbukuruara me perime te ziera. Ju befte mire!

Serve it with steamed vegetables for all your family members. Bon Appetite!

Per te pare produkte fantastike te nevojshem per ju dhe familjen tuaj, ju ftojme te vizitoni FAMILY+ e-SHOP. Klikoni mbi emrin e dyqanit per te pare Listat me Produktet e perzgjedhura sipas kategorive. Lutemi mbani parasysh se faqja jone permban linja promovimi per produkte. Blerja e produkteve qe ne promovojme kontribuon ne ecurine e suksesshme te punes tone. Faleminderit!

Nese iu pelqeu kjo recete dhe mendoni se ajo eshte e dobishme, lutemi Pelqejeni dhe Shperndajeni kete artikull te miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale. /Should you enjoy this recipe, feel free to Like and Share it with your friends and followers on social networks.

Na ndiqni ne mediat sociale: /We kindly invite you to follow us in Social Media: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn.

Per te pare me shume Receta me Mish, klikoni ketu.

Per te pare me shume Receta Pilafi, klikoni ketu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.