Si te Gatuajme Eskallop te Shijshem me Pana-Kerpudhe

Eskallopi eshte nje nga gatimet e mia te preferuara dhe e gatuaj here pas here. Mendova qe sot te ndaj me ju receten e eskallopit me pana – kerpudhe, te cilin e kam pergatitur me fileto vici. Po filloj menjehere me receten:

Perberesit: / Ingredienti:

  • 2 fileto vici per person / 2 filetti di manzo a persona
  • 300 gr kerpudha / 300 gr di funghi di campo
  • 1 pakete 200 gr me krem qumeshti (panna) / 200 gr di panna acida
  • Kripe, piper i bardhe, vaj ulliri / Sale, pepe bianco, olio d’oliva

Pergatitja: / Preparazione:

Marinojme filetot e rrahura te vicit me pak kripe dhe piper te bardhe. Veme te nxehen 2 luge vaj ulliri ne nje tigan dhe i skuqim filetot me zjarr mesatar, derisa te marrin ngjyre te arte.

Marinare i filetti di manzo con un po ‘di sale e pepe bianco. Versare 2 cucchiai di olio d’oliva in una casseruola e friggere i filetti a fuoco medio fino a doratura.

Ne vajin e mbetur nga skuqja e filetove te vicit, shtojme kerpudhat te pastruara nga lekura dhe pjesa e brendshme e zeze; dhe te prera ne copa te vogla. I skuqim kerpudhat derisa te fillojne te ndryshojne ngjyre e te ulin volumin.

Nell’olio rimanente dalla cottura dei filetti di manzo, aggiungi i funghi puliti dalla pelle e la parte interna nera; e tagliato a pezzetti. Friggere i funghi fino a quando iniziano a cambiare colore e ridurre il volume.

Shtoni kremin e qumeshtit, lereni te gatuhet me kerpudhat duke e trazuar per 2 minuta dhe shtoni 1 e 1/2 gote uje te ftohte. Rregullojeni salcen me kripe dhe piper dhe lereni te trashet duke e trazuar here pas here. Kur salca fillon te behet me kompakte, por eshte serisht e lengshme, shtojme filetot e skuqura.

Aggiungere la crema di latte, cuocere con i funghi, mescolando per 2 minuti e aggiungere 1 1/2 tazze di acqua fredda. Regola la salsa con sale e pepe e lasciala addensare, mescolando di tanto in tanto. Quando la salsa inizia a diventare più compatta ma è ancora succosa, aggiungi i filetti fritti.

Rrotulloni filetot ne tigan ne menyre qe ato te zihen me salcen nga te gjitha anet njesoj. Kur salca te jete trashur, hiqini eskallopet nga zjarri dhe sherbejini 2 fileto per racion. Une e zbukurova eskallopin tim me pakez majdanoz te fresket dhe e shoqerova me nje sallate te fresket te stines. Ju befte mire!

Rotolare i filetti nella padella in modo che siano ricoperti di salsa da tutti i lati. Quando la salsa è sufficientemente addensata, rimuovere i filetti dal fuoco e servire due filetti per porzione. Ho decorato la mia scaloppina con un po ‘di prezzemolo fresco.
Questa ricetta si abbina bene con un’insalata fresca.
Buon Apettito!

Kjo recete pergatitet edhe me fileto pule dhe procedura eshte e njejte. Eskallopi me Panna- Kerpudhe eshte nje recete e thjeshte, e shijshme dhe qe te nderon per cdo rast. Ju ftoj ta provoni ne shtepite tuaja te dashur miq, dhe te me shkruani per pervojat tuaja. Deri atehere: Qofshi Mire dhe Hani Shendetshem!

Nese mendoni se kjo eshte nje recete e shijshme dhe e dobishme, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Per te pare me shume Receta me Mish, klikoni ketu.

Lexoni me shume Receta me pak Perberes.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.