31 Foto Unike te Luleve te Egra te Pranveres

Pranvera eshte nje stine e mrekullueshme, pasi cdo gje gjallerohet. Pjesa me e bukur eshte padiskutim bimesia, e cila zgjohet nga gjumi i stines se ftohte dhe shperthen me te gjithe forcen e blerimit te saj. Mua me pelqen ne vecanti bimesia e eger, ajo qe ngjallet nga asgjeja, kudo ku ka nje pellembe toke te pabetonizuar. Me aparatin tim fotografik kam fiksuar disa nga lulet me te bukura te egra qe zbukurojne pranveren e ketij viti.

Disa prej ketyre luleve nuk ua di emrat, por shume syresh me kujtojne femijerine, pasi i kam hasur gjate eskursioneve qe organizoheshin ne natyre. Disa prej tyre jane shume te vogla dhe te brishta ne pamje, por shume te bukura dhe ngjajne si te qendisura ne qilimin e blerte pranveror. Ju ftoj te merrni vetem nje minute kohe nga dita juaj per ta zbukuruar ate me fotot e luleve te egra pranverore:

Instagram: Spring Wild Flowers / Lulet e Egra Pranverore 2019

You Tube: Spring Wild Flowers / Lulet e Egra Pranverore 2019

Facebook: Spring Wild Flowers / Lulet e Egra Pranverore 2019

Nese ju pelqeu video e fotove te luleve te kesaj pranvere, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) kete artikull me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.