Ulje Fantastike ne Tarifat e Komunikimit per Vendet e Ballkanit Perendimor

Duke filluar nga data 1 Korrik, kane hyre ne fuqi tarifat e reja per komunikimin dhe transferimin e informacionit ne internet. Behet fjale per shtete si: Shqiperia, Kosova, Bosnia & Hercegovina, Mali i Zi, Maqedonia e Veriut dhe Serbia. Ulja e tarifave eshte faza e pare e zbatimit te marreveshjes se nenshkruar gjate Samitit te Dyte te Dixhitalizimit nga keto vende. Objektivi final i marreveshjes, te nxitur dhe mbeshtetur nga Bashkimi Europian, eshte qe ne vitin 2021 te hiqen teresisht tarifat e roaming mes vende te Ballkanit.

Por cfare nenkupton kjo ulje fantastike ne baza reale: Para te thata? Duke filluar nga dje:

TELEFONATAT DALESE kushtojne: 0.08 € ne Maqedonine e Veriut – 0.23 € ne Shqiperi.

TELEFONATAT HYRESE kushtojne: 0.04 € ne Vendet e Tjera – 0.05 € ne Serbi.

SMS kushtojne: 0.03 € ne Vendet e Tjera – 0.72 € ne Shqiperi.

TRANSFERIMI I TE DHENAVE (interneti) kushton: 0.03 € ne Mal te Zi, Serbi dhe Maqedonine e Veriut – 0.21 € ne Shqiperi.

Tarifat e treguara me lart perfaqesojne intervale, ku dy vlerat e permendura jane skajet e intervaleve dhe perfaqesojne tarifat me te uleta dhe me te larta. Shtetet e tjera te Ballkanit Perendimor kane tarifa mes dy vlerave qe lexoni.

Tarifat e mesiperme perfaqesojne ulje nga ato te meparshmet me 50% – 99%. Kushdo qe e ka vizituar Ballkanin Perendimor perpara dates 1 Korrik, e kupton per cfare po flas dhe do binte dakord se cmimet e reja perfaqesojne ulej fantastike per komunikimin ne keto vende dhe me shume komunikim dhe navigim ne internet per shume me pak para.

Nje gje e tille eshte e vertete si per banoret e ketyre shteteve, ashtu edhe per turistet dhe vizitoret e shumte, qe mberrijne ne kete pjese te botes per pushimet verore. Te gjithe ata do ndihen me rehat per te komunikuar me familjet dhe miqte e tyre gjate pushimeve, si edhe do kene mundesi te ndajne me shume momente fantastike nga pushimet e tyre relaksuese ne plazhet e mrekullueshme te Shqiperise dhe nga vizitat ne destinacione te tjera terheqese ne Ballkan.

Perendim Fantastik ne Plazhin e Golemit, Shqiperi

Kjo zhvillim i fundit eshte nje arsye me shume per te zgjedhur Vendet e Ballkanit si destinacionin tuaj te rradhes per pushimet familjare. Ju do keni mundesine te vizitoni nje nga pjeset me te bukura dhe me misterioze te Mesdheut, pervecse do takoni njerez mikprites, ushqim te mire e te shendetshem, panorama te mrekullueshme, dhe llojshmeri vendesh historike dhe te trashegimise kulturore.

Ne foto: Pazari i Vjeter i Krujes, Shqiperi

Pavaresisht vendit qe do zgjidhni per te kaluar pushimet tuaja verore, me patjeter iu duhet qe te merrni masa per t’u mbrojtur nga rrezet e forta te diellit veror. Dhe propozimi yne per kete eshte nje produkt i ri shume cilesor: Kremi kunder diellit GARNIER AMBRE SOLAIRE, ky qe shihni ne foto. Ofrohet me tre nivele mbrojtje: SPF 20, SPF 30 dhe SPF 50. Tani e merrni me £4, nje oferte fantastike prej 66% ulje nga cmimi fillestar. Klikoni mbi foto per te blere kete produkt dhe nje krem tjeter fantastik kunder mushkonjave.

Oferte Fantastike: 66% ULJE

Burimi

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni dhe Ndajeni ate me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: InstagramYou TubeFacebookTwitterLinkedInPinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.