Si te Gatuajme Speca te Mbushur Speciale – Recete nga Nena Xheni

Kjo recete del shume e shijshme ne vere, pasi perimet e perdorura jane te fresketa nga fusha dhe shume te mira. Nena Xheni perdor per kete recete, specat per mbushje (ato si bufa) me ngjyre te lehte te gjelbert. Ajo ka menyren e saj sesi e ben kete recete me shije speciale dhe qe pelqehet nga te gjithe. Ja ku po filloj menjehere me receten:

Perberesit: / Ingredienti:

8 -9 speca per mbushje / 8-9 peperoni verdi

100 gr mish te grire vici / 100 gr di carne macinata di manzo

1 karrote / 1 carota

2 kokrra qepe / 2 cipolle gialle

2 domate / 2 pomodori

1 gote oriz / 1 tazza di lievito bianco

Kripe, piper, vaj ulliri / Sale, pepe bianco, olio d’oliva

Pergatitja: / Preparazione:

Lajini specat uje te bollshem dhe thajini me nje peshqir kuzhine. Hiquni me kujdes pjesen e brendshme specave (ate te bardhen me fara), pa e demtuar formen e specit. Vendosini specat e boshatisur ne taven, qe do perdorni per pjekje.

Lavare i peperoni con abbondante acqua e scolarli con un panno da cucina. Rimuovere con attenzione la parte interna dei peperoni (senza danneggiare i laterali). Metti i peperoni nella teglia che sarà usata per cuocere i peperoni ripieni.

Pastrojini te brendshmet e specave nga farat, pritini ne kubike te vegjel dhe lerini menjane. Pastroni dhe qeroni qepet, domatet dhe karroten. Pritini vec e vec ne kubike te vegjel (me te njejten madhesi sa te brendshmet e specave).

Skuqini qepet me dy luge vaj ulliri e pak kripe derisa te vyshken. Shtoni mishin e grire dhe vazhdoni skuqjen duke e perziere. Shtoni pjesen e brendshme te specave, karrotat dhe domatet dhe lerini te gatuhen sebashku per 2 minuta. Shtoni orizin dhe vazhdoni gatimin e harxhit edhe per dy minuta te tjera. Shtoni uje ne masen 1: 1 me orizin. Rregullojeni me kipe dhe piper. Lereni harxhin te gatuhet derisa ta kete thithur plotesisht lengun dhe hiqeni nga zjarri.

Rimuovi i semi dei peperoni dalla parte bianca interna dei peperoni e trita questi ultimi in piccoli cubetti; lasciarli da parte. Lavare e sbucciare cipolle, pomodori e carote. Tritarli separatamente in piccoli cubetti (stesse dimensioni degli interni dei peperoni).
Friggere le cipolle con 2 cucchiai di olio d’oliva e poco sale fino a quando si avvizziscono. Aggiungi la carne macinata e continua a friggere mescolando la preparazione. Aggiungi gli interni di peperoni, pomodori e carote e lasciali cuocere per 2 minuti. Aggiungi il riso e friggi la preparazione per altri 2 minuti. Versare l’acqua in 1: 1 porzione con il riso. Regolare con sale e pepe bianco e lasciare cuocere il preparato fino a quando l’acqua non viene completamente aspirata. Rimuovere la preparazione dal fuoco.

Mbushini specat me harxhin e pergatitur, duke u siguruar qe ta shtyni harxhin poshte me luge ne menyre qe specat te mbushen plotesisht. Rreshtojini specat bukur ne tave, dhe nese mbushja e pergatitur tepron, shperndajeni neper tave mes specave. Shtoni nje gote uje dhe lyejini specat me pak vaj ulliri.

Con l’aiuto del cucchiaio riempi i peperoni con il preparato (riempitivo). Assicurati di premerlo verso il basso per assicurarsi che non rimangano spazi vuoti all’interno dei peperoni. Metti i peperoni ripieni nella padella. Se hai lasciato la preparazione (riempitivo) dopo aver riempito tutti i peperoni, aggiungilo tra i peperoni nella teglia. Aggiungi una tazza d’acqua e lubrifica i peperoni con olio d’oliva e poco sale sopra.

Mbulojeni taven me speca te mbushur me leter aluminum dhe futeni ne furren e para-nxehur per 1 ore me 250 grade. Pas 40 minutave te para te pjekjes, hiqeni letren e aluminit dhe lerini specat te piqen edhe nga lart. Hiqeni taven nga soba dhe lereni te ftohet per 5 minuta perpara se ta sherbeni bukur ne pjate me nga 2 speca te mbushur/person. Kjo recete shkon shume me nje sallate te fresket te stines.

Ju befte Mire!

Copri la teglia con un foglio di alluminio e cuocila in forno preriscaldato per 1 ora a 250. Dopo i primi 40 minuti, rimuovi il foglio di alluminio e lascia cuocere i peperoni ripieni anche di sopra. Rimuovere la preparazione dal forno e lasciarla raffreddare per 5 minuti. Servire due peperoni ripieni per persona.
Questa ricetta vada bene con un’insalata fresca di stagione. Questa ricetta può essere preparata anche nella versione vegetariana, senza carne macinata.
Buon appetito!

Kjo recete mund te pergatitet edhe ne versionin vegjetarian, pa mish te grire dhe del e shkelqyer. Mua personalisht me pelqen t’i shoqeroj specat e mbushur te Nena Xhenit vetem me domate qershi. Ky eshte nje zakon i imi i mbetur nga femijeria. Ju mund te beni kombinimet tuaja per pjaten e pare qe mund te shoqeroje kete recete. Jua rekomandoj ta gatuani kete recete per te dashurit tuaj, pasi eshte stina e duhur dhe eshte nje nga ato ushqimet e pelqyeshme per te gjithe: femije e te rritur. Me shkruani per pervojat tuaja ne gatimin e specave te mbushur dhe opinionet e familjareve tuaj kur ta shijojne. Deri atehere: Qofshi Mire dhe Hani Shendetshem!

Nese mendoni se kjo eshte nje recete e shijshme dhe e dobishme, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram , You Tube , Facebook , Twitter , LinkedIn , Pinterest .

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.