Si te Pergatisim Cajin e Shendetshem te Thanave – Recete nga Nena XHENI

Besoj te gjithe e keni degjuar shprehjen “Ia vuri kufirin te thana”? Mendohet se kjo fjale e urte e ka prejardhjen qe nga koha e Ilirise, kur thana konsiderohej si nje peme e shenjte. Ne ate kohe, nese mes njerezve kishte mosmarreveshje per kufinjte e tokave, atehere keshilli i pleqve merrte vendimin per ndarjen e kufinjve dhe aty mbillnin peme thane, qe sherbente si ‘vulosje’ e marreveshjes se arritur; pra ia vinin kufirin tek pema e thanes -:)

Thana hyn ne grupin e frutave te pyllit, te famshme per vetite e tyre si antioksidante te fuqishem dhe qe ndihmojne me diabetin dhe luftimin e plakjes. Thana gjithashtu ka veti te ule ethet dhe temperaturat e brendshme, sidomos kur caji i saj perzihet me leng te fresket shege. Duke mbajtur parasysh te gjitha keto veti, Nena Xheni nuk e le asnjehere shtepine pa cajin e thanave. Mqs, thanat piqen ne vere, ajo i ruan ato te ngrira ne akullin e frigoriferit dhe sigurohet qe te pergatise cajin e tyre edhe gjate stines se ftohte. Aktualisht jemi ne periudhen e pjekjes se thanave, ndaj kete recete mund ta pergatisni me thana te fresketa. Po filloj me receten per pergatitjen e cajit te thanave:

Pergatitja e Cajit te Thanave

Per cajin e thanave na duhen vetem thanat dhe uje i filtruar. Eshte mire qe thanat te jene sa me te pjekura, me ngjyre sa me erret, se keshtu caji del me pak i tharte dhe nuk ka nevoje te konsumohet me sheqer te shtuar. Thanat ne foto jane te ngrira dhe te ruajtura tek akulli i frigoriferit.

La ciliegia di Corniola fa parte del gruppo dei frutti di bosco, molto famosi come potenti antiossidanti che aiutano con il diabete e ritardano l’invecchiamento. Il corniolo, in particolare, ha la capacità di ridurre la febbre interna; soprattutto quando viene miscelato con succo di melograno fresco.
Ci sono due ingredienti necessari per la preparazione del tè di corniola sano: frutti di cornioli e acqua filtrata. Assicurati di ottenere frutti di cornioli ben maturi, quindi il tè non avrà bisogno di zuccheri aggiunti. Gli alberi di cornioli nella foto sono quelli congelati, conservati nel dipartimento del congelamento del frigorifero.

I lajme thanat me uje te bollshem, derisa uji te dale i paster dhe i leme te kullojne ujin ne nje kullese makaronash. Hedhim thanat ne nje tenxhere te madhe dhe shtojme uje te ftohte te filtruar. Per kete recete Nena Xheni perdori 1 kg thana dhe 5 litra uje. I veme te ziejne ne zjarr mesatar.

Lavare i frutti del Corniolo con abbondante acqua e lasciarli defluire in uno scolapasta. Metti i frutti del Corniolo in una pentola grande e aggiungi acqua fredda filtrata. Per questa preparazione ho usato 1 kg di frutti di Corniolo con 5 l di acqua filtrata. Mettilo a fuoco medio e lascialo sobbollire.

Pasi te fillojne te ziejne i heqim shkumen qe del ne siperfaqe dhe i leme te ziejne derisa kokrra e thanes te jete cngjyrosur, te jete bere ngjyre roze e zbehte. I heqim nga zjarri dhe me anen e nje luge te madhe i shtypim kokrrat e thanave qe te leshojne gjithe esencen e tyre.

Assicurati di rimuovere la schiuma che fuoriesce dalla superficie. Lasciar sobbollire la preparazione fino a quando i Frutti di Corniolo cambiano colore in rosa pallido. Togli dal fuoco e premi i frutti del Corniolo con l’aiuto di un grosso cucchiaio, in modo da emanare tutta la fragranza.

E leme perberjen ne tenxhere te mbuluar, derisa te ftohet plotesisht. Pastaj e kullojme cajin me nje kullese te imet.

Copri la pentola e lasciala raffreddare completamente. Quindi, decantare il tè usando una canapa.

Shtrydhim mire kokrrat e thanave ne kullese.

Assicurati di ripremere i frutti del Corniolo con il grosso cucchiaio anche sulla canapa.

Caji i thanave ruhet ne shishe qelqi ne pjesen ftohese te frigoriferit. Caji i thanave mund te konsumohet perdite i embelsuar ose jo. Nena XHENI e konsumon me nje luge te vogel mjalte. Ju befte mire!

Puoi conservare il sano tè di corniola in bottiglie di vetro nella parte rinfrescante del frigorifero. Ti consigliamo di bere questo sano tè alla corniola ogni giorno. La nonna Xheni lo serve con poco miele.
Buon appetito!

Thanat mund te ruhen edhe te thara. Me kujtohet nga femijeria kur gjyshja e shoqes time i sillte thanat te thara dhe ne na pelqente shume t’i hanim ashtu. Gjithashtu, thanat mund te behen gliko apo raki. Glikoja e thanes eshte shume e mire se vjen me shije pak te athet. Nderkohe qe rakia e thanes eshte pa ngjyre, ne pamje ngjan me ujin e filtruar, dhe eshte shume e mire per t’u perdorur si kure: nje gllenke ne dite.

Hapsire per Blerje

Per te gatuar receta te tilla te shijshme per familjen tuaj, ju nevojiten mjetet e duhura ne kuzhinen tuaj. Per kete ne jemi kujdesur qe te zgjedhim per ju mjetet dhe pajisjet me te mira te kuzhines. Te gjitha keto mund t’i gjeni duke vizituar Listen e Kuzhines ne dyqanin tone online. Per ju sot kemi marre nga kjo liste disa produkte, qe perdoren per pergatitjen e recetes se sotme. Klikoni mbi fotot e produkteve per t’u njohur me detajet dhe per t’i blere ato.

Per te pare produkte fantastike te nevojshem per ju dhe familjen tuaj, ju ftojme te vizitoni FAMILY+ e-SHOP. Klikoni mbi emrin e dyqanit per te pare Listat me Produktet e perzgjedhura sipas kategorive. Lutemi mbani parasysh se faqja jone permban linja promovimi per produkte. Blerja e produkteve qe ne promovojme kontribuon ne ecurine e suksesshme te punes tone. Faleminderit!

Nese ju pelqen kjo recete gatimi dhe mendoni se eshte e vlefshme, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Per te pare me shume Receta nga Nena Xheni, klikoni ketu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.