Si te Gatuajme Tasqebab – Shije e Mrekullueshme dhe Tradite Shqiptare

Receta e sotme eshte nje recete tradicionale shqiptare, megjithese ka edhe gatime turke qe i afrohen ketij gatimi. Une e kam recete te preferuar dhe e gatuaj gjithnje me qejf. Sekreti i kesaj recete eshte durimi dhe ju do e kuptoni perse e them kete teksa iu shpjegoj pergatitjen e saj.

Perberesit: / Ingredienti:

  • 600 gr mish vici tul / 600 gr di vitello (senza ossa)
  • 3 qepe mesatare / 3 cipolle bianche
  • 2 domate / 2 pomodori
  • 1 boce hudher / 1 scarafaggio d’aglio, piccolo
  • 1 luge miell gruri / 1 cucchiaio da minestra di farina di frumento
  • 1 gote vere te bardhe / 1 bicchiere di vino bianco
  • 2 gjethe dafine / 2 foglie di alloro
  • Kripe, piper, vaj ulliri / sale, pepe bianco, olio d’oliva

Pergatitja: / Preparazione:

Fillimisht presim mishin e vicit ne copa jo shume te vogla. Une preferoj ta pres mishin ne forme dretjkendore mepermasa 5 x 2 cm. Qe mishi qe gatuhet me shpejt duhet prere ne drejtim te kundert te fijeve te veta. Pastrojme qepet dhe i i presim pergjysem. Me tej secilen gjysem e presim sipas gjatesise se saj me gjeresi o,5 cm. I hapim qepet e prera me dore dhe i shtojme tek nje tenxhere me vaj ulliri te parangrohur.

Tagliare la carne di vitello in pezzi di forma rettangolare 5 x 2 cm. Assicurati di tagliare la carne nella direzione opposta dei filati di carne. Sbucciare le cipolle, tagliarle a metà e tagliare ogni metà a fette di 0,5 cm. Srotola le cipolle tagliate e aggiungile alla padella con olio d’oliva preriscaldato e pocco sale.

I kavardisim vazhdimisht qepet qe te skuqen ne menyre uniforme. Duhet patur durim qe qepet te skuqen derisa te zbuten plotesisht dhe te fillojne te marrin paksa ngjyre te arte. Kjo faze e procesit te gatimit eshte shume e rendesishme per te perfituar nje tasqebab te shijshem. Shtojme copat e mishit tek qepet e skuqura.

Mescoli continuamente la cipolla per essere fritta uniformemente. Dovresti essere paziente per consentire alle cipolle di essere completamente sciolte e iniziare a diventare leggermente color oro. Questa fase della cottura è molto importante per ottenere il gusto squisito del piatto. Aggiungi il vitello nella padella.

Kujdes! Une kam perdorur qepe te bardha, nese do perdorni qepe te verdha, ngjyra e tyre ne kete faze duhet te jete pak me e erret. E kavardisim mishin me qepet dhe e perziejme vazhdimisht derisa avullon gjithe lengu i mishit. E shuajme mishin me qepet me veren e bardhe dhe e leme derisa te avulloje perzierja. Disa preferojne ta gatuajne tasqebabin me uthull rrushi ne vend te veres, mua me pelqen me shume me vere se del me pak i tharte ne shije.

Mescolare la carne e la cipolla e friggerle fino a quando il succo di carne non sarà sparito. Aggiungi vino bianco e mescola fino a quando il vino evapora. Alcune persone usano l’aceto d’uva invece del vino bianco. Io preferisco il vino perché il piatto ha un sapore meno acido.

Shtojme nje luge miell gruri, qe do sherbeje per trashjen e lengut. E perziejme mire qe te shperndahet mielli uniforme dhe pa formuar kokrriza. Shtojme domatet e qeruara dhe te prera ne kubike te vegjel. Ka shume njerez qe preferojne te perdorin salce kutie, nga ajo e koncentruara, une preferoj me shume domatet e fresketa. E kavardisim te gjithe perberjen dhe e leme te marre 2 here vale. Shtojme hudhrat e prera per se gjati dhe gjethet e dafines.

Aggiungi la farina di grano e mescola bene per distribuirla uniformemente e non per consentire la creazione di cereali. Aggiungi i pomodori tritati in piccoli cubetti. Alcune persone usano salse concentrate di pomodori in scatola per questo piatto. Io preferisco i pomodori rossi freschi. Mescola bene la composizione e lascia bollire due volte. Aggiungi aglio tritato e foglie di alloro.
Mescolare bene, aggiungere 1 tazza di acqua fredda o abbastanza per coprire la carne. Regola il piatto con sale e pepe e lascialo sobbollire a fuoco medio fino a quando la carne non è pronta (per testarlo attaccare la carne con una forchetta e se la forchetta si attacca facilmente dentro e fuori, la carne è pronta)

I perziejme mire, i shtojme 1 gote uje, apo sa te mbulohet mishi. E rregullojme me kripe e piper dhe e leme te zieje ne zjarr mesatar derisa mishi te jete gatuar plotesisht (per ta provuar marrim nje pirun embelsirash dhe nese piruni hyn dhe del lirshem, eshte gati). Per ta shoqeruar pergatita bollgur me gjalpe; mund te shoqerohet edhe me pilaf.

Ju befte mire!

Servire Il Vitello in Salsa di Pomodoro bene nel piatto. Ho preparato la farina d’avena con burro per accompagnare questo piatto.
Buon appetito!

E shijova shume vaktin tim me tasqebab, si gjithmone ka nje shije te vecante qe me kujton shtepine ku jam rritur.

Per te pare produkte fantastike te nevojshem per ju dhe familjen tuaj, ju ftojme te vizitoni FAMILY+ e-SHOP. Klikoni mbi emrin e dyqanit per te pare Listat me Produktet e perzgjedhura sipas kategorive. Lutemi mbani parasysh se faqja jone permban linja promovimi per produkte. Blerja e produkteve qe ne promovojme kontribuon ne ecurine e suksesshme te punes tone. Faleminderit!

Nese ju shijoi dhe ju frymezoi receta e sotme, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Per te pare me shume Receta Tradicionale, klikoni ketu.

Per te pare me shume Receta me Mish, klikoni ketu.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.