BBC njofton per nje Rekord te Ri per Lindjen e Femijeve

Cudia e madhe vjen serisht nga India. Duket se zonjat indiane e kane ndare mendjen qe te mos e leshojne kreun e gares per lindjet ne moshe te madhe. Pas 70 vjecares nga India, qe lindi para ca kohesh nje djale, pardje nje patriote e saj 73 vjecare, i rrembeu kuroren e gruas me moshe me te madhe qe lind femije, duke sjelle ne jete dy vajza binjake.

Nena 73 vjecare dhe binjaket e shumedeshiruara.
Image: https://www.bbc.com

Mbase keto jane femijet me te deshiruar ne bote, pasi prinderit e tyre i kane deshiruar gjate gjithe jetes. Kaq i madh ishte gezimi i plotesimit te deshires per t’u bere prinder, saqe babai 82 vjecar pesoi nje goditje cerebrale dhe aktualisht gjendet i shtruar ne spital.

Kjo ngjarje kaq e mrekullueshme per prinderit e vajzave, por edhe per te gjithe njerezimin, u realizua me aplikimin e metodes in-vitro, ndersa lindja e binjakeve u be me operacion cezarian. Banore te nje fshati ne Indi, cifti i permalluar per te pasur femije, ka pershkruar nje rruge shume te gjate e me perpjekje pafund, ne kerkim te realizimit te deshires me te madhe ne jete per ta. Iu urojme binjaket me te deshiruara ne bote: Jete te gjate e fat! Gjithashtu urojme qe edhe prinderit e tyre te kene jete te gjate, qe te mund te kujdesen sa me mire per bebet e tyre.

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Ne kohen kur ne shoqerine tone ende mbizoteron ideja e ores biologjike dhe ikjes se moshes per te patur femije, historia e ciftit indian sherben si frymezim per te gjithe ata cifte apo individe, te cilet e kane peng te lindin femijet e tyre biologjike. Vazhdoni te shpresoni e te kembengulni per realizimin e deshirave tuaja. Perparimi i shkences cdo dite e me shume po mundeson realizimin e gjerave, qe deri dje mendoheshin te pamundura.

Featured image: https://www.needpix.com

Burimi

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem edhe per prinder te tjere, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) ate me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.