Si te Argetohemi gjate Muajit Shtator

Pushimet e veres mbaruan, dhe tani vemendja e te gjitheve eshte kthyer drejt pergatitjeve per fillimin e shkolles apo kopeshtit. Kjo eshte java e fundit ne dispozicion per keto pergatitje dhe te gjithe: femijet edhe prinderit jane si nen ethe per ta filluar vitin shkollor sa me mbare.

Por, shtatori nuk eshte vetem muaj pune e shkolle, ai vjen direkt pas muajve te veres, ku jemi mesuar ta perkeledhim pak veten me argetime, ndaj ne sot menduam te sjellim ne vemendjen tuaj disa mundesi argetimi per pjesen e mbetur te muajit Shtator.

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Shtatori 2019 mund te quhet ndryshe edhe muaji i koncerteve recitale, pasi disa nga kengetaret me me emer te muzikes shqiptare e kane zgjedhur pikerisht kete muaj per te sjelle ne skene kenget e tyre me te mira dhe per t’i ndare ato me fansat dhe publikun. Pa humbur kohe po ju prezantojme se cfare ofron vazhdimi i muajit shtator per argetimin tuaj dhe te familjes.

Ngjarjet Kulturore ne Tirane

I. Shfaqja “ROSAKU I SHEMTUAR” te Teatri i Kukullave, Tirane

Vogelushet tuaj jane te ftuar te marrin pjese ne shfaqjen e rradhes se Teatrit te Kukullave “ROSAKU I SHEMTUAR”. Shfaqja do jepet 4 here gjate fundjaves:

Shfaqja I – Diten e Shtune dt. 14.09.2019 ora 10:30.

Shfaqja II – Diten e Shtune, dt. 14.09.2019 ora 11:30.

Shfaqja III – Diten e Diele, dt. 15.09.2019, ora 10:30

Shfaqja IV – Diten e Diele, dt. 15.09.2019, ora 11:30

Klikoni mbi foton e posterit per me shume informacion.

Biletat prenotohen me telefon ne numrin 069 454 2280 dhe blihen prane godines se Teatrit te Kukulla ne Tirane. Vogelushet tuaj e meritojne nje argetim te tille pikerisht ne ditet para fillimit te vitit te ri shkollor, ndaj nxitoni te prenotoni biletat.

II. Koncerti AURELA GACE “THE MUSICAL SHOW”

Serialin e Recitaleve e hap Koncerti “The Musical Show” i Aurela Gaces dhe “Venue Live”, qe do mbahet Diten e Merkure, 18 Shtator 2019, ora 21.00 tek Amfiteatri i Tiranes, prane Parkut te Liqenit.

Klikoni mbi posterin e koncertit per me shume informacion.

Biletat shiten fizikisht prane cdo pike Western Union dhe online (klikoni mbi posterin). Nje koncert padiskutim i mrekullueshem per te mos u humbur. Mosha e pjesemarresve eshte mbi 10 vjec.

III. Koncerti “Time Capsule” i CAPITAL T

Nje dite pas Aureles, Tirana do te zhurmoje nga nje koncert aspak i zakonte. Artisti i mirenjohur CAPITAL T, organizon koncertin e tij te pare recital diten e Enjte, dt. 19 Shtator 2019, ora 17.15 ne sheshin “Nene Tereza”, Tirane.

Klikoni mbi posterin e koncertit per me shume informacion.

Bileta per koncertin kushton 1,800 – 2,500 leke te rinj. Per me shume info per blerjen e biletave kliko ketu. Ky koncert ofron edhe llozha te vecanta VIP. Informacionin per rezervimin e zonave VIP e gjeni duke klikuar ketu. Nxitoni te siguroni bileten tuaj per kete koncert krejt unik nga CAPITAL T. Mosha e pjesemarresve eshte mbi 10 vjec.

IV. Koncerti “OPERA OPEN – Countdown”

Per nder te hapjes se Teatrit te Operas dhe Baletit (teresisht i rinovuar), TKOB organizon 2 Koncerte “OPERA OPEN – Countdown”, qe do mbahen ne Sheshin “Skenderbej”:

Koncerti I “OPERA OPEN – Countdown” 1 – Dt. 20.09.2019, ora 19:30

Koncerti “OPERA OPEN – Countdown” 2 – Dt. 21.09.2019, ora 19:30.

Klikoni mbi posterin e koncerteve per me shume informacion.

Hyrja: Pa pagese. Koncerti eshte nje kombinim i pjeseve nga veprat e famshme operistike dhe muzikes Pop. Padiskutim premton te jete nje mbremje ndryshe e mbushur me muzike e kulture, ndaj planifikoni te jeni pjesemarres. Mosha e pjesemarresve eshte mbi 10 vjec.

V. Koncerti “NEN YJET E TIRANES” i ALBAN SKENDERAJ

Kengetari shume i dashur nga publiku, Alban Skenderaj rikthehet ne Tirane me nje tjeter koncert te tijin recital. Koncerti do mbahet diten e Premte, dt. 27.09.2019, ora 20:30 te Amfiteatri i Liqenit, Tirane.

Klikoni mbi posterin e koncertit per me shume informacion.

Biletat kushtojne 2,000 – 2,500 leke te rinj. Mund te blihen fizikisht ose online, per me shume info per blerjen e biletave kliko ketu. Mosha e pjesemarresve ne koncert eshte mbi 10 vjec.

VI. Koncerti “LULE TE’BUKRA KA TIRONA” i MERITA HALILIT

Koncerti i fundit recital per muajin Shtator, por padiskutim me i vecanti eshte ai i kengetares se madhe te muzikes popullore, bilbilit te shqiptarise: znj. Merita Halili. Ajo kthehet ne vendlindjen e saj, Tiranen, me nje koncert qe i mungonte prej shume vitesh skenes shqiptare. Sebashku me te do performoje edhe Ansambli Popullor i Kengeve dhe Valleve. Festa e Jashtezakonshme e Muzikes Popullore do mbahet ne dy dite tek Pallati i Kongreseve, Tirane:

Koncerti “Lule T’bukra ka Tirana” 1 – Diten e Premte, dt. 27.09.2019, ora 19:00.

Koncerti “Lule T’bukra ka Tirana” 2 – Diten e Shtune, dt. 28.09.2019, ora 19:00.

Klikoni mbi posterin e koncertit per me shume informacion.

Biletat shiten tek sporteli i Pallatit te Kongreseve nga ora 10:00-20:00.
Çmimi i biletes: 1000 lekë. Nje koncert per te mos u humbur nga te gjithe. nxitoni te blini bileten tuaj per t’u bere pjese e kesaj ngjarje te mrekullueshme te muzikes shqiptare.

Featured image: https://commons.wikimedia.org

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (PASTE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.