Si te Gatuajme Veshka te Shijshme me Bollgur & Perime

Receta e sotme eshte e vecante, e thjeshte dhe shume e shijshme. Degjoj shume njerez qe nuk dine si t’i gatuajne veshkat, pervecse te skuqura. Une kam eksperimentuar me te brendshmet, pasi ime bije i pelqen shume dhe une perpiqem te krijoj receta te reja me to. Receta e sotme eshte nje nga keto krijime. Ja ku po filloj menjehere me te:

Perberesit: / Ingredienti:

  • 1 veshke vici / 1 rene di vitello
  • 4 speca te kuq / 4 peperoni rossi
  • 1 hudher te vogel / 1 aglio piccolo
  • 200 gr bizele / 200 g di piselli
  • 50 gr gjalpe / 50 gr burro non salato
  • 1 gote uji bollgur / 1 tazza di farina d’avena
  • 1 gjethe dafine / 1 foglia di alloro
  • Majdanoz i fresket / Prezzemolo fresco
  • Kripe, piper i bardhe, vaj ulliri. / Sale, pepe bianco, olio d’oliva.

Pergatitja: / Preparazione:

Lajme specat me uje te bollshem dhe i presim ne rripa 5 – 7 mm. I veme te skuqen me 2 luge vaj ulliri. Pasi specat te kene fituar temperaturen e duhur, shtojme veshkat te prera ne copa mesatare. Kujdes! Kur ta prisni veshken ruajini te paprekura format e jashtme te saj (ne forme veshi), se do duhen qe te duket pjata bukur ne servirje. Shtojme edhe hudhrat dhe 1 gjethe dafine.

Lavare i peperoni con abbondante acqua e tagliarli in nastri di 5-7 mm. Friggere i peperoni con 2 cucchiai di olio d’oliva. Una volta che i peperoni hanno raggiunto la giusta temperatura, aggiungi i reni tagliati a pezzi medi. Attenzione! Quando si taglia il rene, mantenere intatte le sue forme esterne in modo che il piatto abbia un bell’aspetto nel servire. Aggiungi anche l’aglio e 1 foglia di alloro.

I kavardisim te gjitha sebashku derisa veshkat ndryshojne ngjyre. Shtojme bollgurin dhe rreth 50 gr gjalpe.

Friggerli tutti insieme fino a quando i reni cambiano colore. Aggiungi la farina d’avena e circa 50 grammi di burro non salato.

E kavardisim perberjen derisa te unifikohet dhe bollguri te marre pak skuqje. Shtojme bizelet.

Mescolare il composto fino a quando non si unifica e la farina d’avena viene fritta un po ‘. Aggiungi i piselli.

I leme te kavardisen pak dhe shtojme 2 gota uje te ngrohte (ne masen 1:2 me bollgurin). E perziejme perberjen, e rregullojme me kripe e piper dhe e leme te zieje ne zjarr mesatar per 30 minuta. Afer fundit te zierjes i shtojme majdanoz te fresket te grire imet. Sherbejini Veshkat me Bollgur & Perime ne pjate duke i vendosur bukur pjeset e veshkave dhe bizelet mes tyre.

Ju befte mire!

Lasciare friggere un po ‘i piselli e aggiungere 2 tazze di acqua calda (in razione 1: 2 con farina d’avena). Mescola bene la preparazione, regola con sale e pepe bianco e lascia cuocere a fuoco medio per 30 minuti. 5 minuti prima della fine della cottura, aggiungere il prezzemolo fresco tritato finemente. Servire i reni di farina d’avena e verdure su un piatto posizionando bene i reni e i piselli tra di loro. Buon appetito!

Receta e Veshkave me Bollgur & Perime eshte e mrekullueshme per femijet dhe te gjithe familjen. Ajo mund te konsumohet me vete ose e shoqeruar me nje sallate te fresket me perime te stines.

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (PASTE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.