Shtohen Shpresat per Femijet Shqiptare ne Siri

“Alvini shpeton nga Kampi Al-Hawl ne Siri”. Ky ishte lajmi i pare sot ne te gjitha edicionet e lajmeve shqiptare, por edhe atyre italiane. Nje lajm i mrekullueshem qe vjen nga situata krejtesisht e turbullt ne Siri.

Alvini 11 vjecar, djali jetim, i cili mbeti i vetem ne kamp pas vrasjes se te emes nga nje bombe, me ne fund eshte i sigurte. Ai eshte shqiptari i pare qe shpeton nga kampi i tmerrit ne Siri. Shpetimi i tij u be i mundur fale bashkepunimit te tre qeverive (shqiptare, italiane dhe libaneze), si edhe kontributit te dy organizatave bamirese: Kryqi i Kuq Nderkombetar dhe Gjysmehena e Kuqe. Jemi shume te lumtur qe me ne fund Alvini do kthehet ne shtepi, prane babait dhe motrave te tij.

Nje lajm tjeter i mire qe vjen nga Libani, dhe pikerisht permes ministrit te brendshem Lleshaj. Ai konfirmon se forcat speciale shqiptare jane atje prej disa ditesh, duke punuar per nxjerrjen jashte kampit Al-Hawl edhe te shqiptareve te tjere te ndodhur atje. Kujtojme se sipas te dhenave te bera publike, ne kamp jane ende 70 gra e femije shqiptare, si edhe nje numer burrash qe kane luftuar per shtetin islamik.

Padiskutim, te gjithe shqiptaret po mbajne frymen deri ne marrjen e lajmit per shpetimin dhe kthimin e tyre prane familjeve. Lutjet dhe mendimet tona jane per kryerjen me sukses te operacioneve te shpetimit.

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (PASTE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Lexoni te tjere artikuj per Aktualitetin Shqiptar & Boteror.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.