Asgje e Re nga Femijet Shqiptare ne Siri

Fundi i vitit po afron dhe si cdo vit Top Channel shpalli listen e personave, qe konkurojne per titullin “Njeriu i Vitit”. Per here te pare, nuk pashe emra politikanesh ne kete liste. Ishin emra njerezish qe na kane prekur dhe ndikuar me historite e tyre njerezore. Nder ta ishte edhe djaloshi fatlum, Alvin Berisha, i cili ia doli qe te mbijetonte dhe te shpetonte nga kampi Al-Hawl ne Siri.

Dhe ndersa po lexoja emrin e tij ne liste, po mendoja per femijet e tjere shqiptare, qe gjenden ne te njejtin kamp. Ngjarjet tronditese te termetit e larguan vemendjen prej situates se tyre dramatike. Por, ata gjenden ende atje, ndersa ne po i afrohemi fundit te vitit 2019.

Si jane ata valle? Nuk kemi marre asnje lajm prej tyre prej gati 1 muaji. Jane te sigurte? Jane mire me shendet? Cfare po ndodh me operacionin per shpetimin e tyre? Te gjitha keto pyetje vertiten ne koken time, dhe besoj te shume shqiptareve. Jane pyetje legjitime, te cilat presin me shprese pergjigje pozitive.

Urojme qe babagjyshi i Krishtlindjeve (apo i vitit te ri) te plotesoje deshiren e tyre me te madhe: Kthimin prane familjes. Lutemi qe kjo gje te behet realitet sa me shpejt. Nuk e di nese familjet e tyre jane prekur nga termeti i tmerrshem i 26 nentorit. Por, pa diskutim drama e familjareve te tyre ne Siri ia kalon edhe ankthit te shkaktuar nga termeti.

Ne kete periudhe afrimi te festave te fundvitit, edhe pse te goditur nga fati keq, shqiptaret po mundohen te festojne. Le te jene pjese e kesaj periudhe lutjet tona te perbashketa, qe femijet shqiptare ne Siri ta festojne vitin e ri ne atdhe. Urojme qe zoti dhe qeveria shqiptare te mundesoje nje lajm te mire per shpirterat tane te plagosur teksa presim 2020.

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Featured image: https://www.needpix.com

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Lexoni te tjere artikuj per Aktualitetin Shqiptar & Boteror.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.