Zgjidhja Ideale per Higjenen e Femijeve

Karantina po shkon drejt fundit. Edhe pse frika e nje kthimi te saj po rri pezull ne ajer pas rasteve te reja qe po dalin perdite. Te shpresojme qe nje mbyllje e dyte te mos ndodhe.

Me daljen nga shtepia, nje nga gjerat qe me shqeteson me shume eshte mbrojtja e femijeve. Ata e kane te veshtire te mbajne maske. Gjithashtu e kane te veshtire te respektojne distancen sociale. Por, mbi te gjitha, femijet nuk lene gje pa prekur. Duke filluar qe te parmaket e shkalleve, butonat e ashensoreve, dorezat e dyerve dhe deri tek gjerat perdhe. Kurioziteti i moshes dhe deshira per te mesuar gjera te reja e ben domosdoshmeri prekjen e objekteve.

Si t’i mbrojme Femijet?

Kjo eshte pyetja qe na mundon te gjitheve ne keto momente. Une jam shume e perpikte ne perdorimin e xhelit higjenizant. E perdor gjate gjithe kohes kur jam jashte shtepise. Por, ime bije nuk m’a pelqente xhelin qe blija te farmacia e lagjes. Dhe nuk kishte faj. Xheli ishte shume i trashe dhe ngelte neper duar. Bija ime e vogel nuk e duronte dot neper duart e saj te vogla. Keshtu, sa here i thoja te shtrinte duart drejt meje per t’ia pastruar, qante me te madhe dhe kundershtonte.

Duke qene se se fundmi po bashkepunojme per promovimin dhe shitjen e produkteve te markes Farmasi, vendosa te provoj xhelin e tyre antibakterial. Edhe pse pata pak hezitim ne fillim se nuk thoshte gjekundi se ka permbajtje alkooli. Por, 3 ishin arsyet qe me shtyne drejt ketij vendimi:

  • Cmimi ne oferte prej vetem 120 leke/kuti.
  • Xheli ishte pjese e produkteve Dr. C. Tuna, te cilat njihen per super cilesi dhe efektet e tyre mjekesore.
  • Ne etikete shkruante “vret 99% te mikrobeve dhe baktereve”.
Foto e Xhelit Antibakterial Dr. C. Tuna - ideal per higjenen e femijeve

Ndaj, porosita 2 kuti me xhel, dhe kur i mora ngela pa fjale. Xheli ishte i shkelqyer. Ne pamje ishte teresisht transparent dhe perhapej lehtesisht ne duar. Mjaftonte nje pike e vogel prej tij per te pastruar duart plotesisht. Kishte alkool ne perberje, por nuk linte ate eren e rende nga pas. Avullonte shpejt duke i lene duart teresisht te thara. Gjithashtu, xheli nuk e demton lekuren e duarve, i le ato te buta.

Prova e Xhelit me Diamantin tim

Ishte e cuditshme, por ndjesia qe te linte ne duar ishte ajo e pastertise se plote. Menjehere bera proven me time bije. Ajo pranoi ta provonte vetem se i pelqeu paketimi. Dhe ndersa ajo me thoshte “e barde”, duke iu referuar ngjyres se kutise, une ia shperndava neper duar. Reagimi ishte super pozitiv. Bukuroshja ime filloi te qeshte dhe me thoshte “pater”. E perkthyer ne gjuhen e te rriturve do te thote: paster -:)

Keshtu, une e gjeta zgjidhjen miq te dashur. E pajisur me xhelin tim antibakterial te Dr. Tuna, kujdesem vetem qe ime bije te mos afrohet shume me te tjeret kur del te luaje jashte. Jua rekomandoj edhe juve kete xhel super efektiv. Eshte mese i domosdoshem per femije e te rritur.

He se harrova. Nje nga gjerat qe me pelqen shume, eshte paketimi elegant dhe praktik i xhelit Dr. Tuna. Ju mund ta mbani ate lehtesisht ne xhep apo ne cante. Dhe kur ta perdorni, paketimi i bukur ben qe te mos stonoje ne asnje ambjent. Ne zyre, ne dyqan, ne ambjente luksi, ne rruge apo ne cdo ambjent tjeter. E rekomandoj fort per te gjitha zonjat, vecanerisht ato qe kujdesen per cdo detaj te paraqitjes se tyre.

Si mund ta blini Xhelin Antibakterial Dr. Tuna

Eshte shume e thjeshte. Mjafton te na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427. Ne do kujdesemi qe xheli te mberrije ne adresen tuaj brenda 3 ditesh. Pagesen e beni Cash kur merrni porosine ne dore. Shikoni ofertat e muajit Qershor dhe aty do gjeni nje surprize. Kete muaj Xheli Antibakterial per Duart vjen me nje Super Oferte sebashku me 2 produkte te tjera per pastrimin e duarve. Perfitoni!

Hapsire per Blerje

Shume produkte ne OFERTE (me Ulje Cmimi 40% – 75%) gjate muajit Qershor 2020 per Ju. Produktet Farmasi shume cilesore, ekologjike, pa kimikate, pa SLS, pa paraben, pa ngjyrues artificiale. Kush i ka provuar, i ka porositur perseri! Stafi yne kujdeset qe cdo porosi e bere nga ju te mberrije tek ju brenda 3 ditesh. Ketu poshte gjeni Super Ofertat e muajit Qershor; per pare gamen e plote te produkteve Farmasi vizitoni FAMILY+ Shop.

Produktet e Set-eve mund te blihen edhe vec e vec. Porosia vjen shpejt me poste drejt e ne shtepine tuaj. Pagesa behet ne momentin qe produktet mberrijne tek ju. Per Porosi apo cdo Pyetje qe keni na shkruani ne: familyplusyou@gmail.com, Inbox ne Facebook, ne Whatsapp 0683060427.

Featured image: Photo by Anastasiya Gepp from Pexels

Nese mendoni se ky artikull eshte interesant dhe i dobishem, lutemi Pelqejeni (LIKE) dhe Ndajeni (SHARE) me miqte dhe ndjekesit tuaj ne rrjetet sociale.

Na ndiqni ne Mediat Sociale: Instagram, You Tube, Facebook, Twitter, LinkedIn, Pinterest.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.